Ha szeretnétek egy picit kisgyermekeitek szemével szemlélni a világot és bepillantást nyerni az őket foglalkoztató kérdésekbe, mindenképpen forgassátok Ranschburg Jenő Gyerekségek című verseskönyvét, mert sok mindenre választ kaphattok belőle!
Ranschburg Jenőnek és a munkásságának a közeljövőben szentelünk egy egész cikket, sőt, talán többet is, hiszen a hazai gyermekpszichológia világában ő az egyik legnagyobb szaktekintély. Ezúttal viszont egy olyan kiadványt ajánlunk nektek, mely az ő verseit tartalmazza, s melyek sok tanulságot szolgáltathatnak nekünk, felnőtteknek kisgyermekeink gondolatairól, érzéseiről.
"A kis könyv hőse, aki a verseket elmondja, óvodáskorú kisfiú. Neve nincs, hiszen az ember álmában sem látja önmagát, miközben világosan felismeri a környezetet önmaga körül. Tudjuk, hogy a nővérét Csillának hívják, hogy a legjobb barátja Zsolti. Átéli mindazt, amit a legtöbb kortársa ma Magyarországon átél: nagyapja halálát, szülei házasságának felbomlását, édesanyja második házasságát. Mindezt - és egyéb élményeit - azonban úgy mondja el, hogy a tapasztalat megtörik azon a különös prizmán, amit "én"-nek nevezünk. Arra törekedtem, hogy az ő szavain keresztül feltáruljon egy kis része a mai óvodáskorú gyermek érzelem- és gondolatvilágának. Szóval csak azt csináltam most is, amit az elmúlt negyven évben mindig..." Így szól a verseskönyv előszava, melyet maga a szerző, Ranschburg Jenő írt.
A kiadványt a Móra Könyvkiadó jelentette meg 2010-ben, vásároljátok meg ti is, ha van rá lehetőségetek, érdemes!